FK Skalná
FK Skalná
05.11.2022 14:00
Chyše

A-tým bohužel na domácím hřišti nestačil v oslabené sestavě na dravou Skalnou. Průběh utkání obsáhle zhodnotil soupeř ze Skalné na svém Facebooku:

Zpočátku jsme se se soupeřem maličko oťukávali a více drželi míč na našich kopačkách.

V první desetiminutovce jsme se dostali do slibných šancí, po centru špatně trefil míč L. Makovec, poté byl domácím brankařem vychytán M. Cverčko, který zpoza vápna natáhl ke střele. V 18.minutě došlo k první změně skóre, do dobré příležitosti se dostal Jakub Frič, kterého vybídl F. Svoboda, první jmenovaný se k zakončení nedostal, protože byl stažen k zemi v pokutovém území = penalta, té se chopil M. Cverčko a nedal prostor brankáři k vyniknutí- 0:1. Poté jsme měli další velikou šanci, lasičkovitý F. Svoboda piloval levou lajnu, obešel obránce, místo střely však zvolil přihrávku, kterou vystihl domácí obránce. Nedáš-dostaneš. Ve 24.minutě byl bohužel v pokutovém území sražen zbytečným faulem hráč domácích. Nařízenou penaltu proměnil kapitán J. Velek. Aktivní levá strana připravila další pozdvižení, Jakub Frič dostal “cukrpas” od V. Peterky, poté prostřelil domácího brankáře- 1:2. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Druhý poločas začal velice vlažně z naší strany a domácí se dostali do tlaku, několik příležitostí lapil dobrými zákroky R. Kirch. Poté jsme se do tempa dostali také my. V 68. minutě se povedla velice pěkná akce na jeden dotek, kdy vybojoval Josef Frič ml. míč, narazil si s M. Cverčkem a z jedné přenesl hru na levou stranu, odkud zakončil aktivní a průbojný Jakub Frič, jeho střelu brankář ještě vyrazil, dorážku hlavou Josefa Friče ml. do prázdné svatyně už zastavit nestačil-1:3. V 72.minutě otevřel svůj gólový účet Fr. Novák ml., který nepohrdl vybídnutí ke skórování, z malého mlíka uklidil z bezmocného D. Metličku-1:4. Poté se přiostřilo, bylo k vidění několik zákroků, kterým by slušela žlutá karta. V 85.minutě uzavřel své počínání v tomto zápase kapitán Fr. Novák ml., z přímáku trefil perfektně k tyči-1:5 a šel v klidu střídat. Namísto něj nastoupil M. Kirch, který se ještě stihl dostat do slibných šancí, žádná však gólem neskončila.

Zdroj: FK Skalná